Leben in Österreich

Infók a pénzügyi juttatásokról

A folytatás. 🙂

Jelentési kötelezettségek
Az alábbi változásokat azonnal jelenti kell az AMS felé:
– Munkaszerzést, felsőfokú tanulmányokat, iskola látogatást, tanfolyamon vagy továbbképzésen való részvétel.
– Ha bevételünk; partnerünk, vagy hozzátartozónk jövedelmének nagysága megváltozik; valamint ha munkát találnak, vagy munkaviszonyuk megszűnik – is jelenteni kell.
– Egyéb, pl. megbetegedés, külföldön tartózkodás, elköltözés, házasság, nyugdíjazás, eltartási szerződés, bérbeadásból származó bevétel, stb.
A megbetegedést telefonon, írásban, az eAMS-Konto-n vagy az AMS oldalán a “Beim AMS abmelden” alatt kell jelenteni. Ha újra egészségesek vagyunk, a jelentést 1 héten belül meg kell tenni. Ha a betegség megszakítás nélkül tovább tart mint 62 nap, elektonikusan (eAMS-Konto) vagy személyesen kell igényelni a további juttatásokat. A telefonos lejelentés ebben az esetben nem megengedett.
– Ha idő lejárta előtt megszakítjuk az AMS-nek korábban jelzett oktatáson való részvételt.

Az AMS tudatja velünk, ha megsértjük a jelentési kötelezettségeket, az súlyos jogi következményekkel jár; pl. a juttatást vissza kell utalni az AMS-nek vagy súlyosabb esetben pénzbüntetést is kiszabhatnak.

Melyik munkahely a legtesthezállóbb – az AMS szerint…?
Az AMS munkatársai arra törekednek, hogy számunka olyan munkát találjanak, amely leginkább megfelel érdeklődési körünknek, végzettségünknek és tapasztalatunknak. Nem minden esetben lehetséges a legjobb kereslet-kínálatot összehozni – ez függ a munkapiac jelenlegi helyzetétől is.
Amíg nincs munkánk, folyamatosan az AMS rendelkezésére kell állnunk.
Amennyiben 10. életévét nem betöltött gyermeket nevelünk, minimum heti 16 órát akkor is dolgoznunk kell; minden más esetben heti 20 óra az előírt. Az AMS támogatja a számunkra  megfelelő gyermekfelügyeletet is, amennyiben ez szükséges és indokolt.
A teljes munkaidőnél a napi ingázás maximum 2 óra lehet, a részmunkaidőnél napi 1,5 óra – ezt csak rendhagyó esetben lehet túllépni. Ha a munkaadó nem tudja biztosítani a napi haza utazást, szállást kell, hogy biztosítson munkavállalója részére. 
A munkanélküli segély első 100 napjában csak olyan munkahelyre közvetíthetnek ki, amely végzettségünkhöz köthető. Legalább a kollektív szerződés szerinti bérezés jár – ennél kevesebbet nem fizethet a munkáltató. Az első 120 napban legalább ennek az összegnek a 80%-a a munkanélküli segély, 121. naptól 75%. 

És ezzel le is zárnám a AMS-s kis regényemet. Bár úgy gondolom, olyan infókkal szolgáltam melyek hasznosak lehetnek. 
Holnap már új történettel jelentkezem – kevésbé szárazzal -, bár annál véresebbel, mivel reggel 9-re fogászatra megyek… :S

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Adrienn Fazekas says:

    Azt hittem minden egyes alkalommal, bocsi, én értettem félre.

  2. Ezt egy írásos tájékoztatóban olvastam, mikor m.nélkülin voltam. Természetesen csak abban az esetben kell jelezned a táppénzt, ha munkanélkülin vagy.
    Te mire gondoltál?

  3. Adrienn Fazekas says:

    A betegséget(=táppénzt) is le kell jelenteni?
    Én itt élek már pár éve, de még sosem mondták ezt sehol…


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!